Szkolenia CNC

Obróbka skrawaniem to prężnie rozwijająca się branża, w której istnieje duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów. Firma Abplanalp stworzyła program szkoleniowy – Operator CNC, na którym skorzystają osoby zainteresowane rozpoczęciem kariery w branży obróbki skrawaniem.

W naszej ofercie posiadamy szkolenia w zakresie:

  1. Operatorów obrabiarek CNC (frezarka + tokarka)
  2. Operatorów tokarek CNC
  3. Operatorów frezarek CNC
  4. Operatorów obrabiarek do obróbki elektroerozyjnej
  5. Oprogramowania CAD/CAM

Jeśli interesujesz się szkoleniem, ale masz wątpliwości czy jest właśnie dla Ciebie skontaktuj się z nam, pomożemy w doborze szkoleń i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Najbliższe szkolenia

Brak szkoleń o podanych parametrach

CO NAS WYRÓŻNIA?


Wykwalifikowana
kadra instruktorska

Atrakcyjne
ceny szkoleń

Zajęcia bezpośrednio
na obrabiarkach firmy HAAS

Wiele
lokalizacji

Regularne szkolenia
w wielu lokalizacjach

DLA KOGO SĄ NASZE SZKOLENIA?


Osoby początkujące

chcące zdobyć kompetencje,
przekwalifikować się i nauczyć nowego zawódu

Profesjonaliści

pracujący w zawodzie chcący podnieść
swoje umiejętności

Firmy

chcące zainwestować w kadry
szkoląc pracowników początkujących
i z doświadczeniem

RELACJA Z POPRZEDNICH SZKOLEŃ


DLACZEGO WARTO


40 lat doświadczenia w branży

Wieloletnia współpraca z sektorem edukacyjnym

Program stworzony przez doświadczonych specjalistów

Wiele lokalizacji i duża dostępność szkoleń

SPRAWDŹ NASZE OPINIE


Chciałbym pochwalić przebieg całego kursu i podejście do kursantów. Jestem bardzo zadowolony, wyniosłem sporą ilość informacji jak na tak krótki czas i dotychczasową niewielką styczność z takimi rzeczami. Na pewno polecę znajomym.
Marcin
Szkolenie dla operatorów CNC to dobry początek dla osób stawiających pierwsze kroki w branży. Kurs merytoryczny, spełniający moje oczekiwania.
Kamil
Szkolenie bardzo przydatne w szczególności dla osób, które pierwszy raz mają kontakt z obrabiarkami CNC. Dużym plusem jest możliwość wykonania ćwiczeń bezpośrednio na maszynach, a nie tylko na symulatorach.
Łukasz
Pełen profesjonalizm. Instruktor z ogromną wiedzą, którą potrafi przekazać w jasny sposób. Jeśli pojawi się możliwość przejścia dodatkowych szkoleń na pewno skorzystam.
Paweł
Miła atmosfera, wykwalifikowany instruktor oraz profesjonalny sprzęt – to krótkie podsumowanie szkolenia, w którym wziąłem udział.
Karol
Ciekawe szkolenie, na którym dużo się nauczyłem. Polecam!
Krzysztof

POZNAJ NASZYCH TRENERÓW


Emil Grzelak
Andrzej Falkowski
Kamil Pasierbiewicz
Krzysztof Czyżewski
Łukasz Walus
Miłosz Puchniarski
Mariusz Dynarek
Michał Januszkiewicz
Grzegorz Treter
Michał Szaroleta
Karol Kobiela
Maciej Oelberg
Marek Burda
Marek Błocisz
Radosław Milewski
Daniel Majsner
Emil Grzelak
Emil Grzelak
Emil Grzelak, lat 30, z zawodu mgr inż. Mechanik i Budowy Maszyn, pracuję jako nauczyciel przedmiotów zawodowych od 8 lat, Certyfikowany Instruktor Haas.
Andrzej Falkowski
Andrzej Falkowski
Andrzej Falkowski – wykształcenie wyższe – 28 lat pracy w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 (HTEC) w Białymstoku, jako nauczyciel dyplomowany praktycznej nauki zawodu. Wcześniej – 10 lat pracy w przemyśle jako operator obrabiarek skrawających. Certyfikowany operator obrabiarek CNC. W ZSM CKP, uczy obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie (sterowania: HAAS, MITSUBISHI, FAGOR, FANUC) oraz obsługi obrabiarek konwencjonalnych (tokarek, frezarek, szlifierek i innych). Egzaminator egzaminów zawodowych OKE w Łomży.
Kamil Pasierbiewicz
Kamil Pasierbiewicz
mgr inż. Kamil Pasierbiewicz – Kierownik Laboratorium Obrabiarek Sterowanych Numerycznie w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Swoją przygodę z maszynami CNC rozpoczął od własnoręcznie wykonanych amatorskich konstrukcji frezarek. Przez lata swojej kariery nabył praktyczne doświadczenie w przemyśle jako operator CNC, konstruktor/technolog/programista CNC oraz brygadzista zespołu operatorów CNC pracujących na ponad 30 maszynach. Przebyte liczne szkolenia z zakresu obsługi i programowania maszyn CNC różnych producentów pozwoliły na szerokie spojrzenie na temat programowania. Aktywnie realizuję wymagające zlecenia z zakresu obróbki skrawaniem wspólnie z partnerami przemysłowymi głównie z branży przemysłu spożywczego oraz medycznego. Swoim doświadczeniem dzieli się z młodymi operatorami w ramach zajęć dydaktycznych oraz szkoleń CNC organizowanych w HTEC Lublin.
Krzysztof Czyżewski
Krzysztof Czyżewski
Krzysztof Czyżewski – Od 7 lat pracownik w Zespole Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 (HTEC) w Białymstoku – nauczyciel mianowany praktycznej nauki zawodu. W ZSM CKP uczy obsługi i programowania obrabiarek sterowanych numerycznie oraz obsługi obrabiarek konwencjonalnych. Wcześniej przez 35 lat pracował w przemyśle, w tym przez ostatnich 12 lat przebywał w USA (Kalifornia – Dolina Krzemowa) gdzie pracował jako operator obrabiarek sterowanych numerycznie, inspektor kontroli jakości oraz kierownik produkcji. Certyfikowany operator obrabiarek CNC Haas.
Łukasz Walus
Łukasz Walus
Łukasz Walus – Ukończył studia magisterskie na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn o specjalizacji Komputerowe Wspomaganie Wytwarzania. Jest nauczycielem teoretycznych i praktycznych przedmiotów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Krośnie. Prowadzi zajęcia na kierunku Technik Mechanik ( Pracownia obróbki CNC, Projektowanie procesów obróbki, Technologia obróbki wiórowej, ściernej i erozyjnej, Budowa i sterowanie obrabiarek oraz zajęcia praktyczne). W ramach współpracy z PWSZ Krosno prowadzi część praktyczną zajęć dla studentów z kierunku Mechaniki i Budowy Maszyn. Kursy CNC prowadzi od 7 lat. Przeszkolił w tym czasie ponad 300 osób.
Miłosz Puchniarski
Miłosz Puchniarski
Miłosz Puchniarski – 2002-2004 studia magisterskie, kierunek Edukacja Techniczno-Informatyczna (Akademia Bydgoska), 2007-2009 studia magisterskie na kierunku Mechanika i budowa maszyn, specjalność Inżynieria Spawalnictwa (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT Szczecin) Od 2005 roku interesuje się tematyką związaną z technologią CNC. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Centrum Kształcenia Praktycznego w Stargardzie. Kształci młodzież w zakresie programowania i obsługi obrabiarek starowanych numerycznie, oraz zastosowania systemów CAD/CAM (SolidWorks, Esprit, MTS). Od 2012 r. współpracuje z firmą Abplanalp prowadząc szkolenia dla osób dorosłych w zakresie obsługi
i programowania obrabiarek CNC firmy Haas, oraz prezentacji możliwości technologicznych centrów obróbczych. Od stycznia 2016 r. posiada certyfikat instruktora CNC Haas.
Mariusz Dynarek
Mariusz Dynarek
Mariusz Dynarek – Inż. Aplikacji w firmie Abplanalp. Posiada 10 – letnie doświadczenie w pracy z obrabiarkami CNC. Ukończył Wydział Mechaniczny Specjalność: Komputerowe Wspomaganie Projektowania i Wytwarzania na Politechnice Radomskiej. Karierę zawodową rozpoczął jako operator obrabiarek CNC renomowanej marki Haas. Następnie awansował na programistę, a obecnie zajmuje stanowisko Inżyniera Aplikacji firmy Abplanalp.
Na co dzień zajmuje się pracą w klientami i rozwiązywaniem ich problemów. Jego praca polega także na prowadzeniu szkoleń z obsługi obrabiarek CNC firmy Haas na poziomie podstawowym oraz zaawansowanym.
Michał Januszkiewicz
Michał Januszkiewicz
Grzegorz Treter
Grzegorz Treter
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od roku inżynier działu badań i rozwoju w Centrum Badawczym CAMT- Fraunhofer Project Center, wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. Specjalista z zakresu wytwarzania z użyciem procesów ubytkowych (obróbka CNC) oraz przyrostowych (druk 3D). Specjalizuje się również w automatyzacji, robotyzacji oraz projektowaniu maszyn i urządzeń. W ramach pracy zawodowej zajmuje się zastosowaniem wybranych technologii w biomedycynie przy wytarzaniu implantów oraz protez. Od roku 2017 instruktor maszyn CNC Haas.
Michał Szaroleta
Michał Szaroleta
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, gdzie w centrum HTEC doskonalił umiejętność programowania obrabiarek HAAS. Od 2 lat inżynier działu badań i rozwoju w Centrum Badawczym CAMT – Fraunhofer Project Center oraz wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. W swojej pracy zawodowej odpowiedzialny jest za rozwój technologii hybrydowej łączącej obróbkę skrawaniem z wytwarzaniem przyrostowym oraz pomiarami sondami na obrabiarkach CNC. W obszarze jego zainteresowań znajduje się programowanie parametryczne z wykorzystaniem makrozmiennych, komunikacja obrabiarek z urządzeniami automatyki przemysłowej oraz wykorzystanie cykli pomiarowych w automatyzacji produkcji.
Karol Kobiela
Karol Kobiela
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Od 8 lat inżynier działu badań i rozwoju w Centrum Badawczym CAMT – Fraunhofer Project Center, wykładowca na Politechnice Wrocławskiej. W swojej pracy zawodowej odpowiedzialny za rozwój technologii addytywnych (druk 3D) z obszaru elektronowej mikro metalurgii proszków oraz post-processing z wykorzystaniem obróbki ubytkowej elementów wytwarzanych metodami przyrostowymi. Od 2016 roku Instruktor CNC maszyn Haas.
Maciej Oelberg
Maciej Oelberg
Maciej Oelberg – absolwent wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej, kierunek Mechanika i budowa maszyn, doświadczony operator i programista, prowadzący szkolenia dla operatorów CNC. Aktualnie inżynier aplikacji w firmie Abplanalp. 

 

Marek Burda
Marek Burda
Marek Burda jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Krakowskiej. W czasie pracy zawodowej pracował jako specjalista od obróbki cieplnej, Kierownik Wydziału Kuźni, Kierownik Wydziału Obróbki Mechanicznej. Główny Technolog. W 2005r za wprowadzone innowacje, które obejmowały m.in. wykorzystanie w procesie produkcji obrabiarek CNC, otrzymał wyróżnienie w plebiscycie ‘Inżynier Roku’. Nagrodę otrzymał z rąk ówczesnego wicepremiera Waldemara Pawlaka. Od 2007r rozpoczął współpracę z ZSTE w Myślenicach, ucząc młodzież obsługi i programowania obrabiarek CNC. Od ponad 10-ciu lat równolegle oprócz pracy z młodzieżą dla osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje, jak i tych, którzy chcą zmienić swój zawód, prowadzi szkolenia z zakresu obsługi i programowania obrabiarek CNC. W czasie szkoleń przekazywaną wiedzę z zakresu obsługi i programowania obrabiarek CNC podpiera zdobytym praktycznym doświadczeniem zawodowym.
Marek Błocisz
Marek Błocisz
Radosław Milewski
Radosław Milewski
Radosław Milewski  – Absolwent Politechniki Gdańskiej – kierunku technologia maszyn i automatyzacji produkcji, inżynier technolog. Od 15 lat pracuje jako nauczyciel dyplomowany praktycznej nauki w zawodzie operatora obrabiarek skrawających w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu. Od 2002r. cyklicznie prowadzi komercyjne kursu „Programisty i operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC”. Od 2015r. egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży w zawodach m.in. technik mechanik, ślusarz, operator obrabiarek skrawających. Certyfikowany instruktor CNC obrabiarek firmy HAAS. Certyfikat programisty i operatora TUV oraz sterowników firmy SIEMENS.
Daniel Majsner
Daniel Majsner
Daniel Majsner – Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Przygodę z obróbką skrawaniem zaczął kilka lat temu jako programista maszyn CNC, gdzie po półtora roku awansował na stanowisko technolog, programista CAD/CAM. Aktualnie jest Inżynierem Aplikacji w firmie Abplanalp i zajmuję się szkoleniem operatorów CNC z programowania podstawowego jak i zaawansowanego, doborem technologii obróbki, kalkulacjami obróbek oraz wsparciem klientów.